reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Grupa Azoty Polyolefins S.A. wydała komunikat w sprawie aktywności pochodni na terenie projektu Polimery Police

Grupa Azoty Polyolefins S.A. wydała komunikat w sprawie aktywności pochodni na terenie projektu Polimery Police, która miała miejsce we wtorek, 12 września w godzinach wieczornych.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

na zdjęciu: Pochodnia na terenie Grupy Azoty Polyolefins S.A. mocno dała się we znaki mieszkańcom

– Efekt świetlny widoczny był z dużej odległości i był związany z trwającymi pracami testowymi instalacji. Jest to kontrolowany, w pełni bezpieczny proces – zarówno dla instalacji, pracowników zakładów oraz mieszkańców powiatu polickiego. Ilość zrzuconych na pochodnię węglowodorów mieściła się w parametrach projektowych pochodni – poinformowała w komunikacie Spółka.

Jak zapewnia Grupa Azoty Polyolefins S.A. – proces zrzutu gazów na flarę wynika z uwarunkowań technologicznych związanych z działalnością zakładu chemicznego.

– Pochodnia jest to stosowany powszechnie w kraju i na świecie w tego typu zakładach, element systemu zarządzania bezpieczeństwem procesowym – tłumaczy Spółka. – W zakładzie prowadzony jest stały monitoring jakości procesu spalania w oparciu o system sterowania i system kamer przemysłowych – kontynuuje.

Grupa Azoty Polyolefins S.A. prosi mieszkańców powiatu polickiego o wyrozumiałość. Aktualnie instalacja znajduje się w okresie rozruchu, podczas którego w szczególności mogą wystąpić incydentalne uciążliwości związane z hałasem oraz efektami świetlnymi.

Artykuły Powiązane:

Mieszkańcy Polic zgłaszają pożary! To efekt świetlny z tzw. flary na terenie Polimerów Police

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.