reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiatowy Urządy Pracy w Policach zaprezentował ofertę skierowaną do osób bezrobotnych

We wtorek w Powiatowym Urzędzie Pracy odbyła się konferencja prasowa, podczas której dyrektorzy poinformowali o bieżącym wsparciu, z jakiego mogą korzystać osoby bezrobotne.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

na zdjęciu: (od lewej) dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczkorwski, zastępca dyrektora Radosław Poziemski

– Modelujemy naszą ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy – podkreślił Paweł Wieczorkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Powiatowy Urząd Pracy uruchomił nabór wniosków na dofinansowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Osoba bezrobotna w obecnym naborze może liczyć na blisko 40 tysięcy złotych dofinansowania. To prawie dwa razy więcej niż wynosiła dotacja w roku 2021.

– W tym roku podpisaliśmy już 46 umów dofinansowań do rozpoczęcia działalności gospodarczych. Teraz dysponujemy środkami na kolejne 50 dotacji – poinformował Wieczorkowski.

Warunkiem otrzymania dotacji jest status osoby bezrobotnej. Każdy, kto otrzyma dofinansowanie, zobligowany jest do prowadzenia swojej działalności gospodarczej przez co najmniej 12 miesięcy.

– Złożone wnioski analizujemy pod kątem kwalifikacji, umiejętności i kompetencji do prowadzenia konkretnej działalności gospodarczej – podkreśla Paweł Wieczorkowski.

Powiatowy Urząd Pracy kieruje również osoby bezrobotne na szkolenia, zarówno grupowe, jak i indywidualne.

– Staramy się docierać do osób, które nie tylko znajdują się w naszych rejestrach, ale również do takich, które mogą się zarejestrować i skorzystać z naszej oferty – powiedział dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Osoba bezrobotna może zgłosić się do Urzędu Pracy w Policach indywidualnie pod konkretne szkolenie.

– W tym roku chcemy skierować na szkolenia indywidualne około 50 osób – zapowiedział Radosław Poziemski, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Ostatnią formą wsparcia preferowaną przez policki Urząd Pracy są prace interwencyjne, na które pracodawca zatrudniający osobę bezrobotną może liczyć na kwotę 1 760 złotych refundacji przez okres 6 miesięcy. Warunkiem skorzystania z tej formy zatrudnienia jest zawarcie umowy z pracownikiem na okres co najmniej 3 miesięcy po okresie refundacji.

– Zachęcamy osoby bezrobotne do korzystania z przygotowanej przez nas oferty. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Urzędem – zachęca Wieczorkowski.

Powiatowy Urząd Pracy w Policach obsługuje rocznie około 4 tysięcy osób. Poziom bezrobocia w powiecie polickim wynosi obecnie 2,9%, co oznacza, że osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie jest około 960.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.