reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zwiększony poziom hałasu na terenie Polic w związku z procesem uruchamiana instalacji Polimerów Police

Grupa Azoty Polyolefins S.A. wydała komunikat, w którym informuje, że w związku z trwającymi pracami rozruchowymi instalacji, w ciągu kolejnych tygodni, mieszkańcy Polic mogą odczuwać zwiększony poziom hałasu.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.

na zdjęciu: Grupa Azoty Polyolefins S.A.

O niedogodnościach spowodowanych nadmiernym hałasem płynącym z nowo powstałej fabryki w Policach, mieszkańcy wielokrotnie już informowali w mediach społecznościowych.

– Uruchamiania poszczególnych obiektów produkcyjnych, mogą powodować pewną uciążliwość dla otoczenia. Po zakończeniu testów i rozpoczęciu normalnej eksploatacji Zakładu planowanej w czwartym kwartale 2023 r. poziom hałasu będzie zgodny z warunkami określonymi w prawomocnym pozwoleniu zintegrowanym – zapewnia Spółka w opublikowanym dziś oświadczeniu.

Spółka podkreśla, że z analizy wyników obliczeń akustycznych przeprowadzonych na potrzeby wniosku o wydanie pozwolenia zintegrowanego wynika, że eksploatacja instalacji Grupy Azoty Polyolefins S.A. przy założonych parametrach źródeł hałasu nie spowoduje przekroczenia dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku.

– Obliczone wartości równoważnego poziomu dźwięku na terenach podlegających ochronie akustycznej są niższe od wartości dopuszczalnych. Można stwierdzić, że eksploatacja analizowanych instalacji nie będzie powodować ponadnormatywnego oddziaływania akustycznego – czytamy w komunikacie Spółki.

W rozmowie z redaktorem Dziennika Polickiego prezes Grupy Azoty Polyolefins S.A. Andrzej Niewiński zapewnił, że prowadzone są rozmowy z firmą Hyundai, aby procesy generujące nadmierny hałas przeprowadzane były w ciągu dnia.

– Na pewno mogę złożyć deklarację, że instalacja będzie eksploatowana zgodnie z obowiązującym prawem – podkreślił Andrzej Niewiński. – Ubolewam nad tym, że w fazie testów rozruchowych, zatrzymań kontrolnych i ruszania instalacją, może się zdarzyć, że jest ponadwymiarowa uciążliwość z tytułu hałasu. Postulujemy u naszego wykonawcy, aby tego typu próby były przeprowadzane w godzinach dziennych, a nie generowały uciążliwość w porze nocnej – tłumaczył prezes Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Grupa Azoty Polyolefins S.A.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.