reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Wieczorkowski: „Wachlarz wsparcia osób bezrobotnych w sposób istotny rozszerzy się”

Powiatowy Urząd Pracy w Policach pozyskał środki na aktywizację osób bezrobotnych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

Paweł Wieczorkowski

na zdjęciu: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski

– Skutecznie udało nam się aplikować, w ostatnich tygodniach złożyliśmy wnioski do Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Otrzymaliśmy kwotę 2 milionów 400 tysięcy złotych dofinansowania – powiedział Paweł Wieczorkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Powiatowy Urząd Pracy w Policach będzie przez najbliższe kilkanaście miesięcy realizować projekt wsparcia osób bezrobotnych.

– W roku bieżącym kwota podstawowa, którą dysponujemy, wynosi 3 miliony 900 tysięcy złotych i przeznaczona jest na wsparcie naszych klientów. Dodatkowo uzupełniamy ją istotnie środkami z Europejskiego Funduszu Społecznego – podkreślił Wieczorkowski.

W pierwszej kolejności środki te będą trafiały na wsparcie osób bezrobotnych w celu założenia własnej działalności gospodarczej. Aktualnie osoba starająca się o dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy w Policach na założenie działalności gospodarczej może liczyć na kwotę rzędu 40 tysięcy złotych. Dotychczas wsparcie to wynosiło około 35 tysięcy złotych.

– Dodatkowo w ramach projektu finansować będziemy szkolenia zawodowe dla ponad 40 osób bezrobotnych – poinformował dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Jak podkreślił Paweł Wieczorkowski, będą to szkolenia indywidualne dla osób, które dzięki podniesieniu kwalifikacji będą mogły podjąć zatrudnienie.

Środki finansowe przeznaczone zostaną również na organizację stażów zawodowych oraz prac interwencyjnych.

– Wachlarz wsparcia osób bezrobotnych w sposób istotny rozszerzy się, co nie ukrywam bardzo nas cieszy – podsumował Wieczorkowski.

Co warte podkreślenia stopa bezrobocia w powiecie polickim wynosi obecnie 3,2%.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.