reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Wzrosła pensja minimalna w Polsce. Drugi raz w tym roku

1 lipca po raz drugi w tym roku wzrosło minimalne wynagrodzenie i aktualnie wynosi 3 600 złotych brutto, co oznacza, że pracownik na pensji minimalnej może liczyć na 110 złotych brutto więcej.

Powiatowy Urząd Pracy w Policach

na zdjęciu: pensja minimalna wynosi 3 600 złotych brutto

Wraz ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia wzrosła również stawka godzinowa, która obecnie wynosi 23,50 złotego brutto.

Przypomnijmy, że z dniem 1 stycznia 2023 roku pensja minimalna wzrosła do kwoty 3 490 złotych brutto. Poprzednio wynosiła ona 3 010 złotych brutto.

Pensja netto otrzymana przez pracownika wzrosła od 1 lipca z kwoty 2 709,49 złotych do kwoty 2 783, 86 złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.