reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Hinc: „Oficjalne rozpoczęcie produkcji polipropylenu w nowej fabryce to wielkie święto”

Prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc podczas czwartkowej uroczystości związanej z uruchomieniem Polimerów Police podkreślił, że czuje satysfakcję z faktu, że w Policach rozpoczyna się produkcja polipropylenu.

Prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc

na zdjęciu: Prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc

– To szczęśliwy finał procesu budowy nowej fabryki chemicznej na Pomorzu Zachodnim, pierwszej od ponad pół wieku. Budowy realizowanej, co chciałbym szczególnie podkreślić, zgodnie z harmonogramem i zgodnie z założonym budżetem w wysokości ponad 7 miliardów złotych – powiedział Hinc.

Jak zauważył prezes kombinatu chemicznego budowa Polimerów Police przypadła na bardzo trudne czasu. Najpierw sytuacja związana z ogólnoświatową pandemią COVID-19, a następnie trwającą wojną w Ukrainie wywołaną rosyjską agresją.

– Oficjalne rozpoczęcie produkcji polipropylenu w nowej fabryce to wielkie święto. Święto polskiego przemysłu chemicznego, całej grupy kapitałowej Grupy Azoty, oraz święto akcjonariuszy naszej Spółki Grupy Azoty Polyolefins – powiedział prezes Grupy Azoty.

To także święto wszystkich osób związanych mniej lub bardziej z projektem Polimery Police na każdym etapie jego realizacji. Prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc wyraził podziękowanie dla wszystkich osób, które miały swój udział w budowie pierwszej od ponad 50 lat fabryki przemysłu chemicznego w Policach.

– W imieniu całego zarządu (Grup Azoty – przyp. red.) chciałbym podziękować – zaznaczył Hinc.

Tomasz Hinc przypomniał, że w roku 2016 projekt ten miał być wewnątrzgrupową inwestycją w instalację propylenu, który ewaluował do dużego kompleksu chemicznego do produkcji propylenu i polipropylenu wraz z dużym gazoportem z zaangażowaniem wielu podmiotów, będących zewnętrznymi inwestorami.

Prezes Grupy Azoty podkreślił również znaczenie dla pogłębienia toru wodnego do 12,5 metra, dzięki czemu można było zlokalizować tak ważny dla projektu Polimery Police gazoport.

– Opłacalność naszego projektu, po rządowej inwestycji w pogłębienie toru wodnego, znacząco wzrosła. Bardzo serdecznie za to dziękuję – podsumował Tomasz Hinc.

Warta ponad 7 miliardów złotych inwestycja będzie w stanie produkować rocznie około 437 tysięcy ton polipropylenu rocznie. Plac składowy produktu w workach zapewnia możliwość magazynowania ponad 22 tysięcy ton polipropylenu. Uwzględniając wszystkie 60 silosów magazynowych oraz zewnętrzny plac składowy pozwoli na magazynowanie około 50 tysięcy ton produktu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.