reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Morawiecki: „Polimery Police to wielka szansa inwestycyjna, której nie mogliśmy nie dostrzec”

Premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowego uruchomienia Polimerów Police podkreślił, że inwestycja zlokalizowana w Policach jest jednocześnie inwestycją w polskim przemysł chemiczny.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

na zdjęciu: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

– Taka inwestycja była nie tylko bardzo potrzebna z punktu widzenia uzupełnienia oferty produktowej Grupy Azoty, ale jest także kluczowa dla całej gospodarki Rzeczypospolitej – podkreślił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podziękował nieobecnemu podczas czwartkowego wydarzenia europosłowi Joachimowi Brudzińskiemu, a także posłom na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości – Arturowi Szałabawce, Czesławowi Hocowi, Michałowi Jachowi i Leszkowi Dobrzyńskiemu.

– Wielokrotnie rozmawiałem właśnie z posłami Prawa i Sprawiedliwości jak uczynić Pomorze Zachodnie miejscem przemysłowym. I widzieliśmy dzisiaj tutaj na tym filmie wspaniałą, nowoczesną inwestycję wykonaną z naszymi koreańskimi partnerami – kontynuował premier RP.

Mateusz Morawiecki podkreślił również znaczenie Morskiego Terminala Gazowego, który został zbudowany od podstaw jako część fabryki Polimerów Police.

– Dziękuję posłom z Prawa i Sprawiedliwości, bo wiem, że wierzyliście w to, że ta inwestycja jest potrzebna i jest możliwa, że jest przed nią przyszłość – zaznaczył premier Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości opowiada się za polityką tworzenia nowej wartości przemysłowej, a nie polityki wyprzedażowej czy zamykania firm, z jaką mieliśmy w Polsce do czynienia.

– My nie chcemy wyprzedawać, byli tacy, którzy wyprzedali nawet kolejkę na Kasprowy Wierch. Naprawdę. Wyprzedać, wyprzedać i jeszcze raz wyprzedać. My chcemy tę wartość dodaną utrzymać w Polsce. To oznacza później setki i tysiące nowych miejsc pracy. Miejsc pracy o najwyższych i wysokich kwalifikacjach. Kwalifikacjach przemysłowych, technicznych w zakresie nowych technologii – powiedział Morawiecki.

Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polimery Police to wielka szansa inwestycyjna, której polski rząd nie mógł nie dostrzec.

– Inwestycja ta została zrealizowana w założonych czasie i założonym budżecie. To jest również ogromne osiągnięcie. Wielki szacunek dla wszystkich wykonawców – podkreślił premier. – Zabezpieczamy dobre miejsca pracy, nie w myśl hasła jednego z liderów opozycji, weź kredy i zmień pracę. Tworzymy nowe miejsca pracy, przyciągamy nową myśl techniczną – dodał Morawiecki.

Mateusz Morawiecki wyraził również przekonanie, że inwestycja w Policach będzie służyła na dekady.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.