Menu

Firma Lastrico Jana Ziętka otrzymała blisko 800 tysięcy złotych unijnego dofinansowania

  • Gracjan Broda

Firma Lastrico Jana Ziętka otrzymała blisko 800 tysięcy złotych dofinansowania z Funduszy Unii Europejskiej na wprowadzenie innowacji. Koszt całkowity inwestycji wyniesie niespełna 2 miliony złotych.

– Bardzo się cieszę, że nasze zachodniopomorskie firmy już w poprzedniej perspektywie uwierzyły w to, że fundusze unijne, które daje Urząd Marszałkowski, są również dla nich – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Jak podkreślił Olgierd Geblewicz rolą urzędu jest m.in. integrowanie zachodniopomorskiego środowiska przedsiębiorców, co w jego ocenie jest robione bardzo skutecznie.

Dzięki zaangażowaniu środków z Unii Europejskiej polskie kamieniarstwo ma szansę być jednym z najnowocześniejszych w Europie.

– Dzisiaj to kamieniarstwo jest na innym poziomie, to kamieniarstwo przeżywa burzliwy rozwój – powiedział Jan Ziętek, właściciel firmy Lastrico.

Zdaniem Jana Ziętka polskim przedsiębiorcom potrzeba odwagi, aby chętniej sięgali po środki unijne.

– Potrzeba odwagi, ażeby wyciągnąć ręce po tę dotację, po te pieniądze, ale realizując te zamierzenia mamy dzisiaj przepiękne zakłady z nowymi maszynami – podsumował Ziętek.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją