reklama
reklama

Grupa Azoty Police podpisała umowę z Polską Żeglugą Morską

Grupa Azoty Police i Polska Żegluga Morska podpisały dziś pięcioletnią umowę na przewóz surowców fosforonośnych z Maroka i Algierii do portu morskiego w Policach.

Podpisanie umowy pomiędzy Grupą Azoty Police i Polską Żeglugą Morską

– Kontynuujemy wieloletnią współpracę z PŻM, podmiotem gwarantującym naszej Spółce przede wszystkim elastyczność i terminowość usług – podkreśla Mariusz Grab, prezes Grupy Azoty Police. – Priorytetem jest dla nas utrzymanie ciągłości produkcji nawozów wieloskładnikowych, a dostawy realizowane przez Polską Żeglugę Morską pomagają nam osiągać ten cel, nawet w dobie pandemii i zawirowań na rynku transportowym – zaznacza Grab.

Na mocy podpisanej umowy Polska Żegluga Morska zapewni Grupie Azoty Police dyspozycyjność i dostępność szerokiej floty morskiej, przystosowanej do polickiego portu.

Umowa pokrywa około 80% całkowitego zapotrzebowania na przewóz z tych krajów surowców fosforonośnych, wykorzystywanych przez Grupę Azoty Police do produkcji nawozów wieloskładnikowych.

Całkowita wartość zafrachtowań, czyli koszów transportu drogą morską, została oszacowana na kwotę około 67 milionów dolarów na okres pięciu lat. Wartość ta zakłada średnioroczną realizację dostaw na zbliżonym poziomie wolumenów, przewiezionych przez Armatorów jak w ubiegłym roku przy uśrednionej stawce z zafrachtowań z 2021 roku.

Polska Żegluga Morska na mocy obowiązującej dotychczas umowy traktowała priorytetowo Grupę Azoty Police, rezerwując dla niej moce przewozowe w każdej sytuacji rynkowej. Tym samym obserwowane podczas pandemii problemy z transportem morskim nie dotyczyły polickiej Spółki.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Grupa Azoty Police

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
ogłoszenie społeczne

#zobacz także