reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Strefa Biznesu
  3. Dobre wyniki Grupy Azoty Police za pierwsze półrocze 2021 r.

Dobre wyniki Grupy Azoty Police za pierwsze półrocze 2021 r.

W I półroczu 2021 r. grupa kapitałowa Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. osiągnęła skonsolidowany zysk netto w wysokości blisko 53 milionów złotych. To ponad dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowany zysk netto za I półrocze tego roku wyniósł 52,846 miliona złotych - dla porównania rok wcześniej był on na poziomie 25,376 mln złotych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły prawie 1,405 mld złotych, z czego ponad 1,165 mld złotych to przychody zewnętrzne ze sprzedaży nawozów.

Jak czytamy w opublikowanym 9 września raporcie, w I półroczu 2021 roku grupa kapitałowa Grupy Azoty Police nie odnotowała istotnych negatywnych skutków finansowych związanych z pandemią COVID-19.

W skład grupy kapitałowej Grupy Azoty Police w pierwszym półroczu 2021 r. wchodziło pięć spółek zależnych (z udziałem spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. w kapitale zakładowym powyżej 50%), w tym 1 spółka w likwidacji, trzy spółki stowarzyszone (poniżej 50%, nie mniej jednak niż 20% udziałów w kapitale zakładowym), w tym jedna spółka w upadłości likwidacyjnej oraz jedna spółka powiązana z udziałem w kapitale zakładowym poniżej 20%.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także