reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Strefa Biznesu
  3. Ponad 30 tysięcy na utworzenie nowego stanowiska pracy z Powiatowego Urzędu Pracy

Ponad 30 tysięcy na utworzenie nowego stanowiska pracy z Powiatowego Urzędu Pracy

W środę w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano umowy z dwoma przedsiębiorstwami z terenu powiatu polickiego, które zdecydowały się utworzyć nowe stanowisko pracy, doposażyć je i zatrudnić osobę bezrobotną zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Policach.

Maksymalna kwota, o jaką można się starać to 30 tysięcy złotych. Pracodawca, który ją otrzyma, zobowiązany jest przez co najmniej 24 miesiące zatrudniać pracownika.

Firma Bosch Car Service w Dołujach po tego rodzaju dofinansowanie stanowiska pracy z Urzędu Pracy skorzystała po raz siódmy. Na początek pracownik ma gwarancję 24-miesięcznego zatrudnienia. Pracodawcy chętnie zatrzymują pozyskanych w ten sposób pracowników i oferują im umowę na czas nieokreślony.

Drugą firmą, która sięgnęła po dofinansowanie, jest firma Mega, która zakupiła specjalistyczny detektor do wykrywania metali w produkowanych przez siebie produktach. Jak zapewnił właściciel firmy, nowo powstałe stanowisko pracy będzie utrzymane również po okresie 24 miesięcy.

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. dofinansowania do utworzenia i doposażenia stanowiska pracy można kontaktując się z Powiatowym Urzędem Pracy w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także