reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 429 612 | Zgonów: 33 213 | Wyzdrowiało: 1 173 087


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 72 943 | Zgonów: 1 292

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 216 | Zgonów: 41

Data aktualizacji: 16 stycznia 2021 roku, godzina: 12.29 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne:

Wciąż brak porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem Grupy Azoty Police

W dalszym ciągu nie udało się osiągnąć porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem Grupy Azoty Police. Organizacje związkowe żądają od pracodawcy podjęcia dalszych negocjacji płacowych, grożąc dalszymi krokami wynikającymi z prowadzenia sporu zbiorowego.

W odpowiedzi zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. wciąż podtrzymuje stanowisko, że żądania strony społecznej naruszają klauzulę pokoju społecznego, ponieważ - jak dotąd - żadna ze stron nie wypowiedziała Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, a tylko to umożliwiłoby podjęcie dalszych kroków przewidzianych w ustawie o rozwiązywaniu zbiorów zbiorowych. W opublikowanym w poniedziałek piśmie zarząd spółki stwierdza jednoznacznie, że strajk bądź inna akcja protestacyjna - zorganizowane wbrew przepisom - narażą kierującego lub organizatora na odpowiedzialność karną bądź odszkodowawczą.

Zarząd Grupy Azoty Police zapewnia, że jest gotów spotkać się z przedstawicielami związków zawodowych celem omówienia bieżącej sytuacji pracowników, co jednak nie będzie jednoznaczne z powrotem do rokowań w rozumieniu ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

W Kędzierzynie i reszcie zakładów jest to samo. Zero dialogu, zero podwyżek i jeszcze obniżki. Najpierw to wielcy prezesi i kolesiostwo od stolika powinni dać przykład i oddać część swoich dochodów. Przecież my to ten motłoch co ma za miche ryżu zapie.... ć.

Komentarz ostatnio edytowany około 3 dni temu przez 83100715959 Chemik
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację