Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 263 929 | Zgonów: 4 483 | Wyzdrowiało: 115 302


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 7 943 | Zgonów: 66

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 412 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 26 października 2020 roku, godzina: 10.44 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Spółki Grupy Azoty zawarły porozumienie z Akademią Morską

Trzy należące do Grupy Azoty spółki Grupa Azoty Police, Grupa Azoty Polyolefins i Grupa Azoty Police Serwis - podpisały porozumienie z Akademią Morską w Szczecinie, formalizujące współpracę zawiązaną przy okazji poprzednich wspólnych projektów.

Porozumienie zakłada powstanie wspólnego kierunku studiów na kierunku inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe (z programem ustalanym we współpracy ze spacjalistami Grupy Azoty), kształcenie kadr inżynieryjno-technicznych oraz realizację projektów naukowych i badań.

– W Policach trwa budowa Polimerów Police – strategicznej inwestycji dla Grupy Azoty i całego regionu. Oznacza to, że już wkrótce potrzebni będą wykwalifikowani specjaliści do obsługi instalacji powstających na bazie nowoczesnych technologii. Podjęcie współpracy z uczelniami wyższymi daje nam gwarancję, że absolwenci dedykowanych kierunków, będą przygotowani do takiej pracy. Ogromnym atutem dla pracodawcy jest możliwość wykształcenia przyszłych pracowników pod swoje potrzeby. A to tylko jedna z zalet, jakie daje nam podpisany dziś list intencyjny – podkreślił wiceprezes zarządu Grupy Azoty Police Mariusz Kądziołka.

Jak podkreślił rektor akademii prof. Wojciech Ślączka, współpraca z tak dużym i ważnym partnerem, o znaczeniu nie tylko lokalnym, ale i międzynarodowym na pewno będzie dodatkowo przyciągać kandydatów na studia.

– Chcemy wykształcić pracowników, którzy będą kompleksowo podchodzić do swoich działań, będą „lekarzami maszyn”, umiejącymi diagnozować i rozwiązywać skomplikowane problemy – mówi prorektor ds. nauki, prof. Artur Bejger.

Uczelnia ma nadzieję, że z czasem zacznie powstawać wiele prac inżynierskich i magisterskich w oparciu o kooperację uczelni i spółek Grupy Azoty.

W ramach współpracy prowadzone też będą rozwojowe projekty badawcze. Co więcej spółki Grupy Azoty i Akademia Morska będą wspólnie aplikować o granty i reagować też na lokalne potrzeby i społeczne oczekiwania, wypracowując wspólnie rozwiązania, podnoszące prestiż obu instytucji oraz regionu.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Tomasz Kwiatkowski, Akademia Morska w Szczecinie