Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 51 791 | Zgonów: 1 807 | Wyzdrowiało: 36 691


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 862 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 19 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 9 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.53 | Kliknij i przeczytaj raport


Ruszyła budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej

Ruszyła budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej – efekty pierwszych prac są już widoczne również na odcinku między Policami a szczecińskim Skolwinem.

– Obecnie prowadzone są prace na odcinku Szczecin Skolwin – Police. Wykonywany jest demontaż nawierzchni torowej i sieci trakcyjnej. W styczniu na tym odcinku rozpocznie się montaż nowej nawierzchni: tłuczeń, podkłady i szyny. Prace te potrwają do końca I kwartału 2020 roku – mówi Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W II kwartale przyszłego roku ruszy modernizacja stacji Police – obejmie ona peron numer 1 i 2. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, powstanie nowe zadaszenie. Infrastruktura zostanie w pełni dostosowana do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania. Dostęp do peronów zapewnią dwie kładki, z czego jedna ma zostać wyposażona w windy. Uruchomiony zostanie System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Również w II kwartale 2020 r. powstanie nowy policki przystanek – Police Dąbrówka.

– Powstanie on w rejonie skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego, a Wkrzańską. Dojście do dwóch peronów dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się zapewnią windy. Na peronach zostaną ustawione wiaty, ławki, oznakowanie oraz zamontowany zostanie System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej – mówi Marta Burczyk.

Szczecińska Kolej Metropolitarna ma powstać do 2022 roku. Ma kosztować 741 milionów złotych, z czego aż 521 milionów złotych pochodzić będzie z dofinansowania.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda