reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 470 879 | Zgonów: 35 253 | Wyzdrowiało: 1 222 782


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 70 222 | Zgonów: 1 100

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 340 | Zgonów: 47

Data aktualizacji: 23 stycznia 2021 roku, godzina: 13.30 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Coroczne spotkanie pod Brzozowym Krzyżem

Już od ponad 10 lat na początku listopada parafia pw. św. Kazimierza w Policach organizuje tzw. Spotkanie pod Brzozowym Krzyżem, poświęcone pamięci osób, które zginęły w działającej na terenie Polic w czasie II wojny światowej niemieckiej fabryce benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz oraz w przyległych jej obozach – pracy przymusowej oraz koncentracyjnym.

Tegoroczne spotkanie modlitewne, któremu przewodniczył ks. kan. Waldemar Gasztkowski – proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Policach, odbyło się w poniedziałek, 4 listopada, w samo południe na placu u zbiegu ulic Licealnej i Spółdzielczej. Jest to teren leżący w bezpośrednim pobliżu budynku byłego biurowca fabryki, a dziś – filii Szkoły Podstawowej nr 8. Na placu tym dekadę temu z inicjatywy Kościoła ustawiony został brzozowy krzyż. Miejscem tym opiekuje się Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb”.

Podczas wydarzenia kwiaty i znicze złożyły pod krzyżem delegacje samorządu i instytucji działających na terenie Polic. W imieniu gminy Police hołd ofiarom oddali burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z zastępcą Jakubem Pisańskim oraz komendant straży miejskiej Ryszard Szremski, natomiast w imieniu powiatu polickiego – starosta Andrzej Bednarek oraz przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski. Swoją obecność zaznaczyła również delegacja NSZZ „Solidarność” Zakładów Chemicznych Police S.A.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację