Bednarek: „Panie radny, może mnie Pan odwołać, ale gwarantuję Panu, że kolejny starosta pieniędzy też mieć nie będzie”

Starosta policki Andrzej Bednarek obecny na sesji Rady Gminy Dobra odpowiadał na pytania gminnych radnych. Jak zawsze najwięcej emocji wzbudził temat dróg powiatowych.

– Jest Pan starostą już drugą kadencję, a na drodze powiatowej Buk – Łęgi – Stolec nic się nie dzieje i nic nie zapowiada, żeby się coś działo – powiedział Tomasz Czarnota, radny Gminy Dobra.

Starosta policki tłumaczył, że aktualnie prowadzone są inwestycje drogowe na terenie powiatu polickiego, jednak nie ma wystarczających środków, aby można było zrealizować wszystkie drogi powiatowe.

– Harmonogram po pierwszym przetargu, a następnie drugim dotyczy najpierw gminy Kołbaskowo, Dobrej, a następnie Polic – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

Kolejne pytanie dotyczyło harmonogramu remontu dróg powiatowych na terenie Gminy Dobra.

– Harmonogram jest dobrym dokumentem, ale niebezpiecznym, ponieważ i tak decyduje aktualna sytuacja finansowa – powiedział Andrzej Bednarek.

Zdaniem radnego Czarnoty, Starostwo Powiatowe zapomina o zachodnich terenach gminy Dobra.

– Panie radny, może mnie Pan odwołać, ale gwarantuję Panu, że kolejny starosta pieniędzy też mieć nie będzie – powiedział starosta policki w kierunku radnego Czarnoty.

Powiat Policki w ostatnim czasie pozyskał ponad 11 milionów złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę dróg lokalnych w powiecie polickim.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda