Uczniowie powinni przedłużyć swoje uprawnienia do darmowych przejazdów

Uczniowie, którzy są uprawnieni do darmowych przejazdów komunikacją miejską, powinni udać się z podbitą legitymacją szkolną do Punktów Obsługi Klienta ZDiTM i przedłużyć ważność uprawnień przypisanych do Szczecińskiej Karcie Aglomeracyjnej.

Można to zrobić w następujących Punktach Obsługi Klienta ZDiTM: Police, Brama Portowa, Turzyn, Klonowica, Kołłątaja, Plac Rodła, Słoneczne, Turkusowa.

Nadane w ubiegłym roku uprawnienia do darmowych przejazdów są ważne do 30 września br. W przypadku braku ich przedłużenia, konieczne będzie kasowanie biletów.

Do korzystania z bezpłatnych przejazdów lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie gminy Miasto Szczecin oraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z którymi gmina Miasto Szczecin ma podpisane stosowne porozumienie (gmina Dobra, gmina Police oraz gmina Kołbaskowo) - czytamy na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Dokumentem, który upoważnia do darmowych przejazdów jest spersonalizowana Szczecińska Karta Aglomeracyjna.

Autor: Jakub Siusta, Foto: ZDiTM