Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 21 867 | Zgonów: 1013 | Wyzdrowiało: 10 020


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 521 | Zgonów: 19

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 26 maja 2020 roku, godzina: 10:03 | Kliknij i przeczytaj raport

Pierwszy Jarmark Odpustowy w Niekłończycy już za nami

W minioną niedzielę, na przykościelnym parkingu w Niekłończycy, odbył się Pierwszy Jarmark Odpustowy organizowany wspólnie przez radę parafialną i sołectwa: Niekłończycę, Drogoradz, Uniemyśl, Dębostrowa oraz wieś Karpin.

Pomysłodawcą jarmarku był miejscowy proboszcz parafii – ks. Jarosław Grybko, który wspólnie z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem, uroczyście przywitał zebranych na placu gości.

W trakcie trwającego festynu dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska sołeckie, na których serwowane były rozmaite potrawy przygotowane specjalnie na tę okazję przez gospodynie.

Uczestnicy, zarówno Ci najmłodsi, jak i dorośli, równie chętnie korzystali z loterii fantowej. Ponadto dla dzieci przygotowano darmowe dmuchańce, strefę gier i zabaw oraz popcorn.

Na zdjęciu: Pierwszy Jarmark Odpustowy w Niekłończycy widziany z drona (fot. Jacek Dołęga)

Udział w Pierwszym Jarmarku Odpustowym w Niekłończycy wzięły również m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Nadleśnictwo Trzebież oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony okolicznych mieszkańców, ale również gości z Polic i Trzebieży.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda