reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Znaleziono pendrive z danymi osobowymi 350 osób [sprostowanie]

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Policach poinformowała, że w ostatnim czasie odnaleziono poza terenem Stacji pendrive zawierający m.in. dane pochodzące z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Policach.

pendrive

na zdjęciu: nośnik danych

O zdarzeniu poinformowano Urząd Ochrony Danych Osobowych.

– Na nośniku pendrive zapisane były m.in. dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, numer PESEL, numer i seria dokumentu, numer telefonu, informacja na temat stanu zdrowia (wynik badania), adres zamieszkania lub pobytu – poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Policach.

Sprawa dotyczy około 350 osób z terenu powiatu polickiego oraz dwóch ze Szczecina.

Co ciekawe, na wspomnianym nośniku danych zapisane były również dokumenty dotyczące prowadzonych spraw, w tym m.in. protokoły kontroli, decyzje oraz pisma. Dokumenty te zawierały w swojej treści dodatkowo informacje o przedmiocie postępowania/sprawy oraz adres e-mail.

Znalezione na pendrivie dokumenty pochodziły z okresu od 2015 roku do końca maja 2021 roku.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Policach apeluje o zachowanie czujności, a w przypadku uzyskania informacji o ewentualnych próbach wykorzystania Państwa danych, którymi dysponowała Stacja – niezwłoczne zawiadomienie organów ścigania oraz kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Policach.

– Jeżeli będą Państwo mieli jakiekolwiek pytania lub uwagi w związku z zaistniałym zdarzeniem, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu 887 437 306 z naszym Inspektorem Danych Osobowych, którym jest Pani Agnieszka Palusińska – poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Policach.

Sprostowanie:

W niniejszym artykule podaliśmy wcześniej informację jakoby pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Policach zgubił nośnik pamięci (pendrive) z danymi osobowymi 350 osób. Nieprawdą jest, że zgubił go pracownik Stacji w Policach, ponieważ nośnik został zagubiony przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie, co potwierdziła Marta Gawrońska, specjalistka stanowiska pracy do spraw sekretariatu i statystyki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach w artykule opublikowanym na łamach TVN24.pl zatytułowanym "Znaleziono pendrive, na którym były dane ponad 300 osób. Apel sanepidu do mieszkańców" z dnia 7 listopada 2023 roku.

Poniżej publikujemy treść pisma jakie do naszej redakcji wpłynęło w tej sprawie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Policach, jednocześnie przepraszając za wprowadzenie czytelników w błąd.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.