reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zachowajcie ostrożność i czujność na cmentarzu! Grasują kieszonkowcy

Przyłączamy się do apeli policji o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy oraz na terenie samych nekropolii. Nie pozostawiajcie swoich rzeczy bez opieki, gdyż na taką właśnie okazję czekają grasujący kieszonkowcy.

cmentarz komunalny w Dobrej

na zdjęciu: cmentarz komunalny w Dobrej

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy, biżuterii oraz dokumentów z wyjątkiem tylko tych niezbędnych.

Kieszonkowcy korzystają z zamieszania oraz pośpiechu, jaki panuje w okresie święta Wszystkich Świętych, obserwując swoją potencjalną ofiarę kradzieży. Wystarczy, że pozostawimy na chwilę torebkę przy grobie, idąc napełnić wodę do wazonu lub wyrzucić wypalone już znicze. Ta błyskawicznie stanie się łupem kieszonkowca.

Pamiętajmy również, aby nie pozostawiać w widocznym miejscu w zaparkowanym samochodzie cennych przedmiotów, ponieważ może to sprowokować włamywacza do kradzieży.

W przypadku incydentów, kradzieży lub próby kradzieży dzwońmy na numer alarmowy 112.

Policjanci podobnie jak w latach ubiegłych również i w tym roku będą pilnować bezpieczeństwa zarówno wokół nekropolii, jak i na terenie samych cmentarzy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.