reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ponad 36,5 miliona złotych dla Powiatu Polickiego na inwestycje

Powiat Policki otrzyma 8 milionów złotych na rozbudowę drogi powiatowej wzdłuż ulic Cisowej oraz Nadbrzeżnej w Policach. Wcześniej Powiat Policki uzyskał na realizację tej inwestycji dofinansowanie w kwocie 4 961 983,10 złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ponad 36,5 miliona złotych dla Powiatu Polickiego na inwestycje

na zdjęciu: Ulica Nadbrzeżna w Policach

Środki pochodzić będą z VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

– Gigantyczne środki z rządowego programu pozwalają budować bezpieczną, przyjazną codzienność. Współpracujemy z samorządami, by dbać o naszych mieszkańców i z optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

To nie jedyne środki, jakie trafią do Powiatu Polickiego. Na pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych mogą liczyć również gminy z terenu powiatu polickiego.

8 milionów złotych otrzyma Gmina Police na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Tanowie. Kolejne 8 milionów złotych trafi do Gminy Kołbaskowo na budowę drogi gminnej Będargowo – Rajkowo.

4 410 000 złotych Gmina Nowe Warpno otrzyma na budowę plaży miejskiej w Nowym Warpnie. Gmina Dobra z kolei otrzyma 7 998 900 złotych na budowę dróg gminnych w miejscowości Bezrzecze.

W sumie do gmin z terenu powiatu polickiego i samego Powiatu Polickiego trafi blisko 36,5 miliona złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.