reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Leśnicy przygotowali milion sadzonek drzewek w ramach akcji #sadziMY

W dniach 2 i 3 października odbędzie się już piąta edycja akcji #sadziMY. Na początku października leśnicy ponownie zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew.

piąta edycja akcji #sadziMY

na zdjęciu: przygotowanych zostanie milion sadzonek drzewek

Leśnicy w całym kraju przygotowali milion sadzonek, które można odbierać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Do udziału w akcji sadzenia drzew zachęca Prezydent RP Andrzej Duda.

– Po raz piąty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówi prezydent.

Mieszkańcom powiatu polickiego sadzonki drzewek będą wydawane m.in. przy Siedzibie Nadleśnictwa Trzebież, mieszczącej się w Zalesiu w dniach 2 i 3 października (poniedziałek, wtorek – przyp. red.) w godzinach od 09:00 do 15:00.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

– Lasów nigdy nie jest za dużo – podkreśla Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych. – Sumiennie realizujemy założenia Krajowego Programu Zwiększania Lesistości, czyli tworzymy warunki do zwiększenia lesistości Polski do 33% w 2050 r. – dodaje.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.