reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Liwidacja linii autobusowych 110 i 111 nie została podyktowana finansowaniem komunikacji miejskiej

Podczas obrad Rady Miejskiej w Policach radny Artur Echaust po sprawozdaniu z działalności burmistrza Polic wywołał temat likwidacji linii autobusowych nr 110 i 111 oraz ograniczenia kursów na linii 109.

autobus komunikacji miejskiej

na zdjęciu: autobus komunikacji miejskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski zaapelował do radnego, aby ten powrócił do tematu w interpelacjach oraz wolnych wnioskach, ponieważ po prezentacji sprawozdania z działalności burmistrza, radni mają czas na zadawanie pytań do tematów zawartych w ów sprawozdaniu.

– Panie burmistrzu chciałbym od pana usłyszeć, dlaczego w swoim sprawozdaniu pominął pan tak istotną sprawę, jak zmiany w kursowaniu linii komunikacji miejskiej, pomimo tego, że jako radni przeznaczyliśmy na ten cel o 88% więcej niż w roku ubiegłym. Obiecywano nam, że komunikacja miejska będzie funkcjonowała należycie i żadne sygnały dotyczące zmian w tym zakresie nie zostały nam radnym oraz mieszkańcom przekazane? – dopytywał radny Echaust.

Zdaniem radnego Artura Echausta likwidacja wspomnianych linii oraz narastający problem z wypadaniem kursów na linii 107 sprawia, że destabilizuje się w ten sposób codzienne funkcjonowanie mieszkańców.

– Pozwólcie państwo radni, że ja swoje sprawozdanie opracowuje ze swojej działalności i prezentuje je tutaj podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Policach – odpowiedział burmistrz Polic Władysław Diakun. – Jeżeli macie państwo odmienne zdanie co do zawartości mojego sprawozdania, to tak jak powiedział pan przewodniczący, jest punkt interpelacje oraz zapytania radnych i można w nich to ująć – dodał.

Do tematu zwiększonych środków i zmian, jakie zaszły w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na terenie Polic odniosła się naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Policach Katarzyna Szkaplewicz-Doba.

– Zmiany, które wprowadzaliśmy w nowym roku szkolnym, dotyczą linii szkolnych, dlatego też zostały wprowadzone od początku roku szkolnego (od września – przyp. red.) i nie są związane z brakiem dofinansowania tych linii. Decyzja, która została podjęta, podyktowana została sytuacją kadrową i wynikała z tego, iż na liniach, które zostały zlikwidowane, czyli linia 110 i 111 nie było aż takiego zapotrzebowania na te linie. Zmniejszenie kursów na linii 109 pozwoliło na uwolnienie dwóch kierowców, którzy mogą obsługiwać bardzo newralgiczną linię, jaką jest linia 107, gdzie staramy się doprowadzić do sytuacji takiej, aby te kursy odbywały się regularnie i bez zakłóceń. Tutaj nie ma powiązania między finansowaniem komunikacji miejskiej a decyzjami, które zostały podjęte – tłumaczyła Katarzyna Szkaplewicz-Doba, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.