reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Rondo w kierunku Grupy Azoty Police im. "Chemików Polickich"

Rondo znajdujące się w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki oraz Jasienickiej w Policach będzie nosić imię „Chemików Polickich”. Radni podczas wrześniowych obrad Sesji Rady Miejskiej w Policach przyjęli stosowną uchwałę w tej sprawie.

rondo Chemików Polickich

na zdjęciu: rondo "Chemików Polickich"

W kwietniu 2014 roku do ówczesnego przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Zbigniewa Kropidłowskiego z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do nadania nowo wybudowanemu wówczas rondu imienia „Chemików Polickich”.

– Nadanie imienia „Chemików Polickich” rondu usytuowanemu przy drodze prowadzącej do Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. jest doskonałą okazją na uhonorowanie największego w regionie zakładu pracy, a przede wszystkim jego pracowników i mieszkańców Polic – argumentował wówczas Janusz Szwyd.

Nazwa ronda została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Osiedla nr 3 w Policach oraz Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, działający w imieniu właściciela.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.