reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W piątek komunikacją miejską pojedziesz za darmo

Już jutro pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej oraz tramwajów kursujących na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie będą zwolnieni z opłat za przejazdy.

Europejski Dzień Bez Samochodu

na zdjęciu: autobus komunikacji miejskiej

W piątek, 22 września obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu.

Czym w ogóle jest Europejski Dzień Bez Samochodu?

To międzynarodowa kampania proekologiczna zachęcająca do korzystanie z transportu zbiorowego. Inicjatorom zależy przede wszystkim na ograniczeniu emisji spalin z samochodów osobowych.

Europejski Dzień Bez Samochodu każdego roku przypada na 22 września, czyli finał Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września).

Tego dnia za darmo można jeździć również pociągami regionalnymi. Dowód rejestracyjny samochodu będzie uprawniał dwie osoby do bezpłatnego przejazdu. Pomorze Zachodnie, jak co roku, uczestniczy w obchodach Europejskiego Tygodnia Mobilności i promuje bezpieczny, przyjazny środowisku transport.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.