reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia

Gmina Dobra rozpoczyna realizację programu profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców.

darmowe szczepienia dla mieszkańców gminy Dobra

na zdjęciu: darmowe szczepienia dla mieszkańców gminy Dobra

– Do programu mogą przystąpić osoby od 65 roku życia zamieszkałe na terenie naszej gminy. Przypominamy, iż szczepienia dla mieszkańców są bezpłatne, finansowane z budżetu Gminy Dobra w ramach realizacji gminnego Programu Polityki Zdrowotnej na 2023 rok – mówi Karolina Krzemińska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej.

Zaszczepić można się w niepublicznych placówkach medycznych działających na terenie gminy Dobra:

Centrum Medyczne AGMED w Mierzynie, ul. Grafitowa 4 (telefon: 91 483 38 08)

Centrum Medyczne AGMED filia w Dobrej, ul. Graniczna 24a (telefon: 91 311 33 01)

Mieszkańcy gminy niezdeklarowani w ww. placówkach mogą być zaszczepieni po okazaniu zaświadczenia od lekarza rodzinnego o dobrym stanie zdrowia. Ważność zaświadczenia to tylko 24 godziny i tylko w tym czasie pacjent może być poddany szczepieniu. Przypominamy, iż zakażenie wirusem grypy wiąże się ze szczególnym niebezpieczeństwem dla pacjentów z grup ryzyka: dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Grypa może prowadzić do groźnych dla zdrowia i życia wielonarządowych powikłań. Do najczęstszych z nich należą: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego oraz niewydolność oddechowa.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.