reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W Policach uruchomiono nowoczesny magazyn żywności

Dziś odbyła się uroczystość uruchomienia nowoczesnego magazynu żywności, mieszczącego się przy ul. Fabrycznej 12 w Policach.

uroczystość otwarcia nowoczesnego magazynu żywności w Policach

na zdjęciu: uroczystość otwarcia nowoczesnego magazynu żywności w Policach

– Magazyn ma służyć osobom potrzebującym. Chcemy gromadzić jedzenie ze sklepów, które chcą nam je przekazać – powiedział ksiądz Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

W 2021 roku podpisana została umowa na dofinansowanie inwestycji kwotą 2,5 miliona złotych z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejne blisko pół miliona Fundusz przekazał na wyposażenie magazynu.

– Realizujemy politykę związaną z ochroną żywności. Musimy wspólnie działać, aby nie marnowało się jedzenie – podkreślił Paweł Mirowski, zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak podkreślił Mirowski – w Polsce w skali roku marnuje się kilka milionów ton żywności.

Nowy magazyn ma powierzchnię około 600 metrów kwadratowych. Znajdują się w nim trzy chłodnie oraz dok dla samochodów ciężarowych.

W magazynie, który ma służyć nie tylko mieszkańcom Polic, ale również Szczecina gromadzona będzie wszelka pomoc materialna, która następnie będzie mogła trafić do potrzebujących.

W wydarzeniu udział wzięło wielu zaproszonych gości, a wśród nich m.in. arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga, zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski, burmistrz Polic Władysław Diakun, zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Shivan Fate, przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu polickiego oraz Szczecina, a także przedstawiciele Caritasu.

Galeria Zdjęć:

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.