reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gminy powiatu polickiego z dofinansowaniem programu „Posiłek w szkole i w domu”

75 gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego uzyskało dofinansowanie na realizację programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Gminy powiatu polickiego z dofinansowaniem programu Posiłek w szkole i w domu

na zdjęciu: umowę z rąk wojewody odbiera kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej Karolina Krzemińska

Wśród gmin, które uzyskały dofinansowanie, znalazły się wszystkie cztery gminy z terenu powiatu polickiego.

Gmina Dobra uzyskała dofinansowanie w kwocie 140 tysięcy złotych, gmina Police – 250 tysięcy złotych, gmina Kołbaskowo – 119 600 złotych, natomiast gmina Nowe Warpno – 60 tysięcy.

– Poprzez dotacje dla samorządów wspieramy dzieci i młodzież, które wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji oraz osoby starsze niepełnosprawne, o niskich dochodach – powiedział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Dożywianie to zadanie własne gmin, a rządowe środki z programu pokrywają blisko 75% kosztów posiłków.

– Uczniowie otrzymują gorący obiad na stołówkach szkolnych, a znajdujące się w trudnej sytuacji osoby starsze nie muszą martwić się o ciepły posiłek w ciągu dnia, ponieważ dotacja obejmuje również dowóz do ich miejsca zamieszkania – tłumaczy wojewoda zachodniopomorski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.