reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki otrzymał 100 tysięcy złotych na walkę z uzależnieniami

Powiat Policki otrzymał kwotę 100 tysięcy złotych z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie na działania przeciwko uzależnieniom.

Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

na zdjęciu: Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

– Program „Powiat Policki przeciw uzależnieniom”, który będzie realizowany między wrześniem a grudniem tego roku, można powiedzieć, że jest programem pilotażowym. Chcemy wesprzeć młodzież, rodziców oraz nauczycieli w walce z uzależnieniami, bo jest to dziś problem społeczny – podkreśla Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

Projekt realizowany będzie na terenie wszystkich czterech placówek edukacyjnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki.

– Będziemy pracować nad tym, żeby pomóc wszystkim zainteresowanym w walce z uzależnieniami. Z każdym uzależnieniem, z jakim mamy do czynienia we współczesnym świecie, oczywiście uzależnieniem od narkotyków i środków odurzających na pierwszym miejscu – tłumaczy Chmielewska.

Projekt zakłada spotkania specjalistów ze wszystkimi uczniami klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tanowie, a także w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

Ich rolą będzie m.in. uświadomienie skutków wynikających z zażywania narkotyków i środków odurzających, a także skutków prawnych z tego wynikających. Ponadto odbędzie się szkolenie nauczycieli, których zadaniem będzie codzienne wsparcie młodzieży w walce z uzależnieniami.

– Planujemy dwie duże konferencje dla rodziców i dla nauczycieli, żeby uświadamiać, uświadamiać i jeszcze raz uświadamiać – zapowiada Beata Chmielewska.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.