reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Mieszkańcy Polic zgłaszają pożary! To efekt świetlny z tzw. flary na terenie Polimerów Police

Czytelnicy Dziennika Polickiego informują naszą redakcję o ogniu, który obserwują z kierunku ul. Wróblewskiego lub polickich Zakładów Chemicznych.

pochodnia na terenie Polimerów Police

na zdjęciu: pochodnia tzw. flara na terenie Polimerów Police

O zdarzeniu poinformowano również Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach, która we wskazane miejsce wysłała zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Policach.

Okazało się, że na szczęście nie ma żadnego pożaru.

To efekt świetlny charakteryzujący się wysokim płomieniem ognia, widoczny z dalekiej odległości w wyniku spalania części węglowodorów na pochodni, tzw. flarze zlokalizowanej na terenie Polimerów Police.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, w której mieszkańcy, widząc potężny płomień, informują straż pożarną o możliwym pożarze.

Pochodnia zwana też flarą ma wysokość 128 metrów i wraz z całym systemem zrzutów zapewnia bezpieczne odprowadzenie gazów zrzutowych z instalacji podczas normalnej pracy, rozruchu, odstawienia oraz awarii instalacji, poprzez ich spalenie na szczycie pochodni.

Jest to stosowany powszechnie na świecie w tego typu zakładach element bezpieczeństwa procesowego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.