reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

8 zastępów straży pożarnej gasiło nocny pożar hali przemysłowej

Kilkanaście minut po godzinie 2:00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru hali przemysłowej o powierzchni 600 metrów kwadratowych przy ul. Spółdzielców w Mierzynie. Mimo interwencji służb hała w całości spłonęła.

nocny pożar w Mierzynie

na zdjęciu: 8 zastępów straży pożarnej gasiło nocny pożar hali przemysłowej

– Na miejscu zastaliśmy mocno rozwinięty pożar, którym objęta była cała hala – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie.

W hali znajdowało się 9 ton kwasu solnego o stężeniu 15%. Zbiorniki zostały uszkodzone. Kwasu uległ rozlaniu.

Na szczęście w zdarzeniu nie było poszkodowanych. Strażakom udało się uratować zlokalizowane bezpośrednio w sąsiedztwie hali inne zabudowania.

W akcji gaśniczej udział brało 8 zastępów straży pożarnej ze Szczecina, Polic, Wołczkowa oraz Dobrej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.