reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Już dziś kierowcy pojadą obwodnicą Przecławia

Już dziś między godziną 13.30 a 14.00 kierowcy będą mogli korzystać z obwodnicy Przecławia, łącznie z wiaduktami i drogami dojazdowymi.

obwodnica Przecławia

na zdjęciu: obwodnica Przecławia

Wraz z otwarciem obwodnicy, zostanie uruchomiony nowy gminny przejazd z Przecławia do Ustowa, który połączy się z obwodnicą na węźle „Przecław”. Na tym samym węźle zakończy swój bieg Aleja Kasztanowa. Otwarta zostanie również Aleja Brzozowa, która wcześniej została na kilka miesięcy całkowicie zamknięta. Droga ta biegnie nad obwodnicą i poprowadzi prosto do Kurowa.

Nowa obwodnica ma wyprowadzić ruch tranzytowy z Przecławia i Warzymic, ograniczając tym samym zatory drogowe na obecnej drodze krajowej nr 13. Nowa droga ma dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Drugim planowanym etapem rozbudowy obwodnicy Przecławia jest poprowadzenie jej do nowego węzła na autostradzie A6 (Szczecin Zachód), który powstanie w pobliżu firmy Amazon.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Mateusz Grzeszczuk / GDDKiA Szczecin

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.