reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

We wtorek w większości polskich miast zawyją syreny alarmowe. Również na terenie powiatu polickiego

We wtorek, 1 sierpnia o godzinie 17.00 w wielu miastach w Polsce zawyją syreny alarmowe. Również na terenie powiatu polickiego w poszczególnych gminach będą one słyszalne.

syreny alarmowe

na zdjęciu: syreny alarmowe

– Działając na podstawie pisma Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Rozporządzenia Rady Ministrów w dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie gminy Dobra przeprowadzony zostanie trening uruchamiania Systemu Wykrywania i Alarmowania – informuje mieszkańców Teresa Dera, wójt Gminy Dobra.

Syreny alarmowe zostaną uruchomione na czas 1 minuty.

Nie jest to przypadkowe uruchomienie syren, a oddanie hołdu poległym podczas Powstania Warszawskiego.

– Dźwięk syren w 79. rocznicę godziny „W”, to symboliczny hołd dla bohaterów powstania – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Powstanie Warszawskie zorganizowane przez Armię Krajową w ramach operacji "Burza" było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim.

W trwających nieco ponad dwa miesiące walkach oddziały powstańcze straciły blisko 16 tysięcy żołnierzy, a 20 tysięcy zostało rannych. Podczas Powstania Warszawskiego śmierć poniosło około 200 tysięcy cywilów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.