reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ponad 3 miliony złotych trafi do gmin powiatu polickiego na remonty zabytków

Gminy Powiatu Polickiego otrzymają środki na remonty zabytków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

wystawa prac studentów Wydziału Architektury

na zdjęciu: do gmin powiatu polickiego trafią ponad 3 miliony złotych

– Za naszymi słowami idą czyny i środki. Wszystko zaczęło się od naprawy finansów publicznych. Bez której nie tylko nie byłoby naszych wielkich programów społecznych, obniżki podatków do 12%, ale nie byłoby także tego wielkiego, wspaniałego Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – powiedział premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej, na której ogłosił rozpoczęcie realizacji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Gmina Police otrzyma milion złotych na "Zabezpieczenie trwałej ruiny klasztoru augustianów na Wzgórzu Maryjnym w Policach – Jasienicy".

Gmina Nowe Warpno może z kolei liczyć na 431 200 złotych na remont zabytkowego Ratusza znajdującego się w centrum Nowego Warpna.

Gmina Dobra za kwotę 1 168 624,76 złotych będzie mogła wyremontować wnętrze zabytkowego kościoła w Dobrej.

Powiat Policki skutecznie wnioskował o środki na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Będargowie. Koszt realizacji tego zadania do 715 400 złotych.

W sumie do gmin z terenu powiatu polickiego trafi ponad 3,3 miliona złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.