reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Porozumienie szkół w Policach i w Połukniu na Litwie

W środę, 21 czerwca odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu na Litwie i Szkołą Podstawową nr 5 im. Orła Białego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Policach.

Porozumienie szkół w Policach o Połukniu na Litwie

na zdjęciu: (od lewej) Mieczysław Jurek, Renata Krasowska, Barbara Fijołek, Władysław Diakun

Udział w wydarzeniu wzięły dyrektorki obu placówek – Renata Krasowska oraz Barbara Fijołek, a także burmistrz Polic Władysław Diakun i przewodniczący NSZZ „Solidarność” na Pomorzu Zachodnim Mieczysław Jurek.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Mieczysław Jurek mówił o potrzebie wspierania polskich szkół na Litwie. Tych jest obecnie około 60. Zdecydowanie mniej placówek litewskich funkcjonuje na terenie Polski. Z informacji przekazanych przez Mieczysława Jurka wynika, że jest ich aktualnie 18.

Obopólna współpraca ma pomóc w integracji uczniów. Polscy uczniowie na Litwie będą mogli z kolei doskonalić język polski.

Renata Krasowska, dyrektor Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu ma nadzieję na realizację wspólnych projektów, wymianę młodzieży oraz możliwość wspólnego obchodzenia ważnych świąt, takich jak, chociażby Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada.

Mieczysław Jurek zadeklarował z kolei, że „Solidarność” zrobi wiele, aby Polacy na Litwie nie zostali pozostawieni sami sobie.Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.