reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Strażacy ćwiczyli na wodzie w Trzebieży

W ubiegłym tygodniu policcy strażacy wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu poszukiwania i podejmowania rozbitków z powierzchni wody.

strażacy ćwiczyli w Trzebieży

na zdjęciu: strażacy ćwiczyli w Trzebieży

– Zadania realizowano na terenie Zalewu Szczecińskiego w okolicy miejscowości Trzebież. Jako główny cel postawiono ćwiczącym wypracowanie technik podchodzenia do jednostki w ruchu celem przekazania poszkodowanego oraz doskonalenie metod manewrowania przy podejmowaniu rozbitków z wody, oraz holowania uszkodzonej jednostki. – mówi Piotr Tuzimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Ćwiczenia zorganizowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, a udział w ćwiczeniach wzięli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Polic, Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebieży, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach, oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach.

– W trakcie ćwiczeń wykorzystaliśmy 6 jednostek pływających, w tym stacjonujący w Morskiej Stacji Ratowniczej w Trzebieży nowoczesny statek SAR-1500 „Monsun”, który może udzielić schronienia dla 75 rozbitków. – tłumaczy Tuzimek.

Kolejny etap ćwiczeń obejmował podjęcie działań z zabezpieczeniem rozlewiska cieczy ropopochodnej na terenie kapitanatu portu morskiego w Trzebieży. W tym celu wykorzystano łódź oraz przyczepę z zaporą przeciwolejową.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.