Menu
reklama:

Marina w Porcie Jachtowym w Trzebieży oficjalnie otwarta

  • Gracjan Broda

Marina w Porcie Jachtowym w Trzebieży została oddana do użytku. Inwestycja kosztowała ponad 9 milionów złotych, z czego 2,9 miliona złotych pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zakończenie remontu mariny było doskonałą okazją do ogólnopolskiej inauguracji sezonu Polskiego Związku Żeglarskiego.

– Chciałbym podziękować za zaangażowanie w rewitalizację i nadanie nowego życia tej marinie – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. – W ostatnich latach chyba wszyscy mieliśmy to poczucie, że tutaj nie dzieje się dobrze – dodał Geblewicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TEGO WYDARZENIA

Urząd Marszałkowski już kilkanaście lat temu podjął decyzję o odbudowie żeglarstwa na Pomorzu Zachodnim.

– Zbudowaliśmy Zachodniopomorski Szlak Żeglarski i niestety ze względu na uwarunkowania Trzebież (...) nie znalazła się w ramach planów modernizacyjnych i nie została zrewitalizowana tak jak wszystkie inne mariny, które powstały w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego – mówił Olgierd Geblewicz.

Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski podziękował marszałkowi województwa zachodniopomorskiego Olgierdowi Geblewiczowi oraz burmistrzowi Polic Władysławowi Diakunowi za zaangażowanie w przywrócenie dawnego blasku trzebieskiej marinie.

Prace remontowe objęły m.in. budynek administracyjno-hotelowy dawnego Centralnego Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego, przyległy plac, pomosty, falochron oraz altanę dla żeglarzy. Ponad 90 miejsc dla jachtów, 70 miejsc noclegowych, a także nowoczesne portowe wyposażenie sprawia, że żeglarski ośrodek ma wielką szansę na powrót do czasów swej dawnej świetności.

Zarządcą mariny będzie Fundacja Port Jachtowy Trzebież.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją