reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Radni przyjęli pakiet poprawek do budżetu zaproponowany przez burmistrza Diakuna

Dziś podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Policach radni głosowali nad pakietem poprawek do budżetu, przedstawionym przez burmistrza Polic Władysława Diakuna.

burmistrz Polic Władysław Diakun, zastępca burmistrza Jakub Pisański

na zdjęciu: (od lewej) burmistrz Polic Władysław Diakun, zastępca burmistrza Jakub Pisański

Co zawiera proponowany pakiet poprawek? Ponad 3 miliony złotych dofinansowania do komunikacji publicznej, 500 tysięcy złotych dla stowarzyszeń sportowych, 10% podwyżkę dla pracowników całej administracji gminnej, 1 milion 150 tysięcy złotych na remonty mieszkań komunalnych oraz 200 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji na przebudowę pustostanów, niezbędnej do ubiegania się o środki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Kolejne 100 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na przebudowę instalacji gazowych.

To nie koniec proponowanych poprawek. Wśród nich znalazły się również środki w kwocie 100 tysięcy złotych na rady sołeckie oraz rady osiedlowe. 560 tysięcy złotych trafi do Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach na Domy Pomocy Społecznej a kolejne 200 tysięcy złotych na pobyt dzieci w placówkach opiekuńczych.

Kolejne 500 tysięcy złotych Gmina Police przeznaczy na remonty nawierzchni dróg gruntowych.

Radni zaproponowali również kilka swoich wniosków uwzględniających m.in. budowę kontenera na potrzeby Rybaka Trzebież w kwocie 200 tysięcy złotych (wniosek złożył radny Artur Echaust), dokończenie przebudowy parkingu przy ul. Wróblewskiego w kwocie 100 tysięcy złotych (wniosek złożył radny Rafał Ignaczak), zabezpieczenie środków na realizację w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego zadania polegającego na przebudowie ul. Robotniczej w Policach (wniosek złożył radny Grzegorz Ufniarz), a także 5 tysięcy złotych na wsparcie działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi w Policach (wniosek złożył radny Krystian Kowalewski).

Za przyjęciem uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Police na rok 2023 głosowało 18 radnych obecnych podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.