reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Kwiaty pod pomnikami i Msza Święta w imieniu Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dziś w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawiciele samorządów gminnego oraz powiatowego, a także reprezentanci NSZZ „Solidarność” Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. oraz Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II oraz Ludziom Solidarności w Policach.

Msza Święta za Ojczyznę

na zdjęciu: Msza Święta za Ojczyznę

Następnie w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza Królewicza w Policach odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz samorządowych.

– Dziś szczególnie chcemy modlić się za rządzących, aby dobrze służyli Polakom – podkreślił ks. kan. Piotr Gałas.

3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwołany w październiku 1788 roku, uchwalił Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą – po amerykańskiej – na świecie. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.

Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.

Galeria Zdjęć:

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.