reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Burmistrz Polic zaprezentował pakiet poprawek do budżetu!

W piątek w Urzędzie Miejskim w Policach odbyła się konferencja burmistrza Polic dotycząca pakietu poprawek do uchwały budżetowej, nad którym radni będą głosowali podczas majowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.

Konferencja prasowa burmistrza Polic

na zdjęciu: przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski, burmistrz Polic Władysław Diakun, radny Platformy Obywatelskiej Damian Walczak

– Przy okazji wyborów sołtysów na kolejną kadencję jeździłem, wsłuchiwałem się w głosy mieszkańców i zbierałem informacje o ich potrzebach – rozpoczął Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Co będzie zawierał proponowany pakiet poprawek? Ponad 3 miliony złotych dofinansowania do komunikacji publicznej, 500 tysięcy złotych dla stowarzyszeń sportowych, 10% podwyżkę dla pracowników całej administracji gminnej, 1 milion 150 tysięcy złotych na remonty mieszkań komunalnych oraz 200 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji na przebudowę pustostanów, niezbędnej do ubiegania się o środki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Kolejne 100 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na przebudowę instalacji gazowych.

To nie koniec proponowanych poprawek. Wśród nich znajdą się również środki w kwocie 100 tysięcy złotych na rady sołeckie oraz rady osiedlowe. 560 tysięcy złotych trafi do Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach na Domy Pomocy Społecznej a kolejne 200 tysięcy złotych na pobyt dzieci w placówkach opiekuńczych.

Kolejne 500 tysięcy złotych Gmina Police przeznaczy na remonty nawierzchni dróg gruntowych.

Jak podkreślił Władysław Diakun propozycja pakietu poprawek do uchwały budżetowej to realizacja jego obietnicy złożonej zarówno radnym, jak i mieszkańcom gminy Police.

– Uważamy, że wszyscy radni poprą nasz pakiet poprawek – powiedział radny Damian Walczak, podkreślając jednocześnie, że pakiet poprawek jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców wypowiedziane poprzez radnych w trakcie grudniowej sesji budżetowej.

Radny Platformy Obywatelskiej będącej w koalicji rządzącej ze Wspólnotą Samorządową Gryf XXI odniósł się również do publikacji w mediach społecznościowych radnego Artura Echausta.

– Radny Echaust głosował przeciwko budżetowi, a dziś chwali się w mediach społecznościowych efektami naszej ciężkiej pracy. – powiedział w trakcie konferencji prasowej Damian Walczak.

Środki w kwocie około 30 milionów złotych pochodzą z nadwyżki budżetowej za rok 2022. 19 milionów złotych awansem zostało już uwzględnionych w uchwalonym budżecie Gminy Police na rok 2023.

Skarbnik Gminy Police Janusz Zagórski poinformował również, że wzrośnie zadłużenie gminy z 6,5 milina złotych do kwoty 17,5 miliona złotych. Gmina Police zwiększy przychody z tytułu emisji obligacji. Zwiększenie zadłużenia ma związek z zadaniami inwestycyjnymi.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.