Menu
reklama:

Będzie podwyżka opłat za gospodarowanie odpadami

  • Gracjan Broda

Podczas przyszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Policach głosowana będzie uchwała podnosząca dotychczasowe opłaty za śmieci. Według nowej taryfy opłata za śmieci segregowane wynosić będzie 20 zł za osobę, natomiast w przypadku śmieci niesegregowanych – 40 zł. Nowe taryfy obowiązywać będą od 1 czerwca br.

– W miesiącu kwietniu będziemy musieli jeszcze raz podejść do Rady (Miejskiej – przyp. red.) z koniecznymi podwyżkami opłat za śmieci – powiedział Maciej Greinert, zastępca burmistrza Polic podczas środowej konferencji prasowej.

Utrzymana zostanie dotychczasowa metoda rozliczania (od osoby – przyp. red.) opłat za śmieci. Osoby segregujące odpady zapłacą o 5 zł więcej niż dotychczas. W przypadku osób niesegregujących śmieci, kwota ta wzrośnie z 25 zł do 40 zł. Nie będzie jednak konieczności składania nowych deklaracji.

Konsultacje społeczne dotyczące ewentualnej zmiany sposobu naliczania opłaty za śmieci, odbędą się w czerwcu. Gmina Police ma wówczas zaprezentować poszczególne metody, ich wady oraz zalety.

– Przeprowadzimy kampanię informacyjną w mediach lokalnych (…), aby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców – zapowiedział zastępca burmistrza.

Jeżeli policzanie zdecydują się podczas czerwcowych konsultacji społecznych, na wybór innej metody naliczania opłat, będzie ona obowiązywała od nowego roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Tomek 2019-04-17 14:35
Żenada i tchorzostwo żeby podjąć odważna i racjonalna decyzję tylko dlatego że garstka emerytów pokrzyczala pod urzędem i żeby jak najmniej politycznie stracić.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją