reklama
reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Burmistrz Polic zwołał posiedzenie gminnego zespołu kryzysowego w sprawie dzików w Pilchowie

Burmistrz Polic Władysław Diakun podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Policach, która miała miejsce we wtorek 28 marca, poinformował o zwołaniu zespołu kryzysowego w związku z niebezpieczeństwem wywołanym obecnością dzików na terenie sołectwa Pilchowo.

dziki w Pilchowie

na zdjęciu: dziki w Pilchowie

Przypomniał również o sprawie ataku dzikiej zwierzyny na mieszkankę Pilchowa, o której informowaliśmy na łamach Dziennika Polickiego.

– Zwołałem w tej sprawie posiedzenie gminnego zespołu kryzysowego. – powiedział Władysław Diakun.

Jak podkreślił burmistrz Polic – 22 marca Straż Miejska przeprowadziła akcję informacyjną wśród mieszkańców Pilchowa, dotyczącą m.in. zakazu dokarmiania dzików.

– Starostwo Powiatowe (w Policach – dop. red.) otrzymało od wojewody środki na przeprowadzenie odłowu wraz z uśmierceniem. Czekamy na wydanie decyzji w tej sprawie. – kontynuował Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Władysław Diakun podkreślił znaczenie współpracy poszczególnych służb, a także rolę edukowania w sprawie niedokarmiania dzikiej zwierzyny.

W związku z panującą chorobą ASF (Afrykański Pomór Świń – przyp. red.) zabronione jest przeganianie dzików w inne miejsce.

– Dołożę wszelkich starań, aby sytuacja jak najszybciej została rozwiązana. – zadeklarował burmistrz Polic.

Powiązane Artykuły:

Dziki zaatakowały mieszkankę Pilchowa!

Kolejna osoba zaatakowana przez dziki w Pilchowie! Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie

Burzliwa dyskusja na temat dzików w Pilchowie

Napiwodzka: „W temacie dzików ważna jest współpraca obu samorządów: gminnego i powiatowego, straży miejskiej i nadleśnictwa”

Autor: Gracjan Broda, Foto: Maciej Zaśko

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.