reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W Tanowie posadzili 5 tysięcy sadzonek sosny jednorocznej [zdjęcia]

Dziś w miejscowości Tanowo odbyło się wspólne sadzenie lasu. Wzięło w nim udział blisko 100 chętnych, którzy sobotni poranek postanowili spędzić na sadzeniu sadzonek sosny jednorocznej .

PCPR w Policach

na zdjęciu: sadzenie sadzonek sosny jednorocznej w Tanowie

Jak podkreślali leśnicy, prowadzona w lasach wycinka drzew jest zabiegiem planowanym i związana jest z pielęgnacją drzewostanu. Wycinane są stare, często schorowane drzewa, a w ich miejsce sadzone są nowe.

W przypadku sosny na jeden hektar sadzonych jest 10 tysięcy drzewek. Nadleśnictwo Trzebież przygotowało na dzisiaj 5 tysięcy wyselekcjonowanych sadzonek, które następnie posadzono w przygotowanych rzędach.

Sadzonki drzew sadzono w odległości 70 cm od siebie.

Organizatorem wydarzenia było Nadleśnicwo Trzebież.

Galeria Zdjęć:

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.