Menu

4 zastępy gasiły pożar domu jednorodzinnego w Policach

  • Gracjan Broda

Cztery zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Police zostały zadysponowane w piątek, 1 lutego, do gaszenia pożaru na budowie jednorodzinnego domu przy ul. Wiśniowej w Policach.

Początkowo tlący się pod konstrukcją dachu ogień próbowali ugasić robotnicy pracujący przy budowie. Dopiero po przyjeździe na miejscu strażaków za pomocą kamery termowizyjnej udało się namierzyć źródła ognia i rozpocząć skuteczne gaszenie. Pożar objął izolację termiczną i konieczna była częściowa rozbiórka pokrycia jednej z połaci dachu.

Jak mówią strażacy biorący udział w akcji gaśniczej, najprawdopodobniejszą przyczyną wybuchu pożaru było zapalenie się zgromadzonych gazów palnych z pianki montażowej w przestrzeni międzydachowej. Jak ustalono w trakcie działań, pracownik wiercił otwory w ścianie na poddaszu, po czym przez otwory uszczelniał przestrzeń międzydachową pianką montażową. Następnie próbował sprawdzić ciąg powietrza przez jeden z otworów przy pomocy płomienia z zapalniczki. Po przystawieniu płomienia do otworu doszło do zapłonu zgromadzonych gazów palnych z pianki montażowej. Wskutek tego obłok palny zapalił izolację cieplną (piankę i styropian) na całej powierzchni jednej z połaci dachu.

Autor: Jakub Siusta, Foto: KP PSP w Policach


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 adam 2019-02-02 09:27
Ja pierdziele.... fachowcy!
Sąsiedzi normalnie :P
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją