Menu

CBA zatrzymało dwóch pracowników Grupy Azoty Police!

  • Gracjan Broda

Dwóch pracowników Grupy Azoty Police oraz podkarpacki przedsiębiorca zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod zarzutem udziału w korupcyjnym procederze. Szacuje się, że w wyniku korupcji, a tym samym zawierania niekorzystnych kontraktów, policka spółka w ciągu kilku lat mogła stracić nawet 10 milionów złotych.

Zatrzymany przedsiębiorca prowadzi biuro w Jaśle. Tam też został zatrzymany na gorącym uczynku przez szczecińskich funkcjonariuszy CBA i przewieziony do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie postawiono mu zarzut korupcji menadżerskiej. Jak czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, biznesmen próbował namówić pracownika Grupy Azoty Police do zawarcia niekorzystnego kontraktu na dostawę składników niezbędnych do produkcji nawozów.

Według spółki nieprawidłowości trwały co najmniej od 2014 r. Spółka powiadomiła o swoich podejrzeniach CBA, co w wyniku postępowania doprowadziło do zatrzymań. Wszyscy zatrzymani przyznali się do winy. Wobec podejrzanych pracowników zostały wyciągnięte konsekwencje w postaci zwolnienia dyscyplinarnego.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Centralne Biuro Antykorupcyjne


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją