Menu

Radni przyjęli budżet powiatu, ale nie obyło się bez zgrzytów

  • Gracjan Broda

Budżet Powiatu Polickiego został przyjęty podczas IV sesji Rady Powiatu – poparło go 13 radnych, jedna osoba była przeciw, dwie – wstrzymały się. W trakcie dyskusji przed głosowaniem sporo emocji wywołała kwestia wynagrodzeń pracowników urzędów podlegających starostwu powiatowemu.

Kwestię niskich pensji urzędników poruszyła podczas sesji Aneta Rejczyk-Matysiak.

– Pracownicy Wydziału Architektury i Budownictwa czują się pokrzywdzeni. (...) Mają niższe wynagrodzenia od podobnych stanowisk w innych wydziałach – zauważyła, pytając starostę o to, czy starostwo zabezpieczyło w 2019 r. dalsze fundusze na podwyżki.

Odpowiadając na pytanie, Andrzej Bednarek przyznał, że w obecnym roku nie ma dodatkowych funduszy na wynagrodzenia.

– Zarząd Powiatu w pierwszych dniach stycznia, widząc (...) jak ważną jest dziś sprawą stworzenie dla każdego z urzędu perspektyw i szans na podniesienie wynagrodzeń, poczynił starania i rozpoczął prace związane ze zmianami organizacyjnymi, które – być może – spowodują uwolnienie się środków i w rezultacie przyniosą podwyższenie wynagrodzeń – zaznaczył starosta policki.

- Pracownicy za te pensje, które dziś dostają, nie są w stanie utrzymać siebie i swoich rodzin – zauważyła Rejczyk-Matysiak.

Jednocześnie Andrzej Bednarek zapowiedział, że 13 lutego odbędzie się spotkanie ze stroną związkową na temat wynagrodzeń powiatowych urzędników. Aneta Rejczyk-Matysiak przypomniała, że pracownicy temat zbyt niskich pensji sygnalizowali już od dawna, a obecnie są oni już wręcz pod ścianą i lada chwila może to spowodować problemy w funkcjonowaniu całego starostwa.

– Razem ze związkami zawodowymi będziemy szukać rozwiązania dla bardzo niskich zarobków urzędników starostwa powiatowego, ale nie tylko – bo również dla administracji i obsługi, a także dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy – zadeklarował Bednarek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku urzędnicy powiatowi w ramach strajku domagali się podwyżki wynagrodzenia o 400 zł. Starostwo zagospodarowało na ten cel znacznie mniej, bo 150 zł brutto do każdego etatu.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją