Menu

Spór między Stowarzyszeniem SOS dla Rodziny a Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Policach

  • Gracjan Broda

Podczas IV sesji Rady Powiatu w Policach starosta policki Andrzej Bednarek poinformował radnych o trwającym sporze między Stowarzyszeniem SOS dla Rodziny a prowadzonym przez Powiat Policki Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Policach. Sprawa jest związana z wypowiedzeniem umowy, celem jej późniejszej renegocjacji, użyczenia stowarzyszeniu obiektów należących do SOSW.

Umowa została wypowiedziana przez SOSW pół roku temu, co miało pozwolić na zawarcie nowego porozumienia uzupełnionego o zapisy dotyczące powstania Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Nowa umowa miała zakładać użyczenie stowarzyszeniu zajmowanych obecnie obiektów na kolejne 10 lat i zachowywałaby obecną działalność stowarzyszenia, jak choćby prowadzenie restauracji Włoski Ogród, rozszerzając je postanowienia dotyczące nowego projektu. SOS dla Rodziny zdecydowało się jednak skierować tę sprawę do sądu celem wstrzymania wypowiedzenia.

– Stawia to pod ogromnym znakiem zapytania realizację jednego z ważniejszych projektów – Centrum Kształcenia i Zawodowego – i to pomimo podpisanej już umowy z Grupą Azoty Zakładami Chemicznymi „Police” i dopinanego już na ostatni guzik listu intencyjnego o kierunkach kształcenia – mówił podczas sesji Andrzej Bednarek.

Wszelkie działania w tym temacie muszą więc zostać wstrzymane do czasu zakończenia się sprawy w sądzie. Jeśli w wyniku opóźnienia przekroczone zostaną ustalone terminy, może to oznaczać utratę 6,5 miliona złotych dofinansowania na realizację tego projektu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją