Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Osiołek z Polic zagrał główną rolę zwierzęcą w filmie "IO" nominowanym do Oscara

Dziewięcioletni osiołek Kuba, który zagrał w nominowanym do Oscara filmie „IO”, pochodzi z Polic. Osiołek zagrał główną rolę zwierzęcą.

osiołek Kuba

na zdjęciu: osiołek Kuba podczas imprezy w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach

Osiołek należący obecnie do Katarzyny i Krzysztofa Słupskich z Lubachowa, maleńkiej miejscowości pomiędzy Wałbrzychem i Świdnicą przekazany został przez Roberta Cichockiego, mieszkańca naszej gminy.

– Mieliśmy kucyka i osiołka, ale nie mogliśmy się już nimi dłużej zajmować. Zależało mi, żeby trafił w dobre ręce. I tak znalazłem Katarzynę i Krzysztofa z Lubachowa – mówi Robert Cichocki.

Jak przyznaje pan Robert — osiołek Kuba wraz z kucykiem był u niego przez blisko 4 lata.

– Cały czas mamy ze sobą kontakt. Jeździmy w odwiedziny do Kuby – przyznaje Robert Cichocki

Wybór osiołka był nieprzypadkowy. Musiał być on podobno do pozostałych, które również grały tytułowego „IO”. Kuba zagrał w scenach kręconych w okolicach Wałbrzycha – m.in. w Zagórzu Śląskim i Lubachowie. W innych miejscach w Polsce czy we Włoszech rolę „IO” zagrały tamtejsze osiołki.

– Nigdy bym się nie spodziewał, że Kuba zagra w filmie, a zwłaszcza w takim, który będzie nominowany do Oscara. Jestem bardzo zadowolony z tego faktu – podkreśla Robert Cichocki.

„IO” wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Archiwum Prywatne

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.