Menu

Policja zatrzymała kilkanaście osób za nawoływanie do agresji w sieci

  • Gracjan Broda

Policja w całym kraju wzięła pod lupę publikowane na różnego rodzaju stronach treści mające charakter nawoływania do agresji, a w skrajnych przypadkach nawet do zabójstw. Jest to efekt działań, które zostały wszczęte po tym, jak w Gdańsku podczas niedzielnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie śmiertelnie raniony został prezydent tego miasta Paweł Adamowicz.

Jak informuje ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, w ramach tych czynności zostało zatrzymanych już kilkanaście osób. Wśród nich jest młody mężczyzna, który na jednym z portali społecznościowych groził śmiercią prezydentowi Szczecina Piotrowi Krzystkowi.

Minister MSWiA Joachim Brudziński zapowiada, że wszystkie tego typu wypowiedzi mające znamiona tzw. "mowy nienawiści" spotkają się z surową i konsekwentną odpowiedzią ze strony służb.

My ze swej strony przypominamy, że mimo iż internet daje poczucie anonimowości, to jest ono bardzo złudne. Istnieją bowiem narzędzia pozwalające na skuteczną identyfikację danego użytkownika.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Pixabay


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją