Menu

Radny Artur Echaust wybiegał dla WOŚP ponad 3,5 tysiąca złotych

  • Gracjan Broda

Artur Echaust, radny Rady Miejskiej w Policach w nietypowy sposób postanowił włączyć się w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyznaczył sobie 20-kilometrową trasę z Trzebieży do Polic, którą pokonał, biegnąc.

Nie był to jednak zwykły bieg. W mediach społecznościowych zainicjował akcję, w której trakcie każdy z internautów mógł dorzucić swój wkład w WOŚP, wykupując kolejne kilometry wyznaczonej trasy.

– Chciałem w sposób indywidualny i wyjątkowy uczcić tę chwilę, to wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – powiedział tuż przed startem Artur Echaust.

Jak się okazało, efekt był imponujący bowiem, udało się zebrać ponad 3,5 tysiąca złotych, które następnie zostały oficjalnie przekazane na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

– Dystans duży i muszę przyznać, że w niektórych miejscach trasa sprawiła mi trochę trudności – podkreślił Artur Echaust. – Cel był szczytny i cieszę się, że udało się dobiec, ale czego nie robi się dla dzieci – podsumował Echaust.

Biegnącego na trasie radnego wspierali zarówno kierowcy, jak i okoliczni mieszkańcy. Eskortował go Janusz Baczewicz zabytkowym Żukiem.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją